Командувач Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Ірану генерал-майор Хоссейн Саламі оголосив, що в країні є дрони з дальністю дії 7 000 км. Про це пише УНН з посиланням на видання The Week.

Іранські дрони можуть долати відстань понад 7 тисяч км — ЗМІ

Цитата

“Вони можуть літати, повертатися додому і здійснювати посадку, куди б вони не летіли”, — сказав генерал Саламі.

Деталі

Іран має досвід використання безпілотних літальних апаратів з часів війни з Іраком в 1980-х роках. Однак останнім часом іранські дрони використовуються іранськими проксі на Близькому Сході.

Атака на об’єкти Saudi Aramco в 2019 році, яка на декілька днів завдала шкоди нафтовидобувним підприємствам країни, нібито здійснена хуситами, проти яких королівство вело війну в Ємені, за повідомленнями, включала в себе ракети і безпілотники іранського виробництва, про які згодом заявила Саудівська Аравія.

У той час як іранські дрони, такі як Shahed 129, як відомо, мають дальність перельоту менш 2 000 км з запасом ходу, існування безпілотника з дальністю дії 7 000 км ще не підтверджено Іраном. У травні, КВІР представив свій збройний безпілотник Ghazzeh, заявивши, що його дальність польоту становить 2 000 км, і він здатний нести 13 бомб.

Однак в 2011 році американський RQ-170 Sentinel був захоплений іранськими військами, що дало Ірану доступ до складної технології БПЛА. Пізніше Іран продемонстрував копії своїх БПЛА Shahed 171 Simorgh і Saegheh, які, здавалося, були модернізовані.

Відомо, що Іран постачав безпілотні літальні апарати союзним ополченцям, таким як “Хезболла” в Лівані і хуситам в Ємені, в тому числі “БПЛА-камікадзе”, призначені для влучання в їх мету.

Атаки дронів підтримуваними Іраном ополченцями в Іраку також почастішали, що викликає стурбованість американських військових. Ці дрони з нерухомим крилом літають низько, щоб їх не підхопили захисні системи. Останнім часом такі удари дронів наносяться по об’єктах США.

Доповнення

Використання озброєних дронів все частіше поширюється в зонах конфліктів в світі. У неділю в Індії був зафіксований перший випадок вибуху СВУ на військовому аеропорту в Джамму і Кашмірі.

У січні Іран представив ряд дронів-смертників, які, за його твердженнями, можуть вражати цілі на відстані 4 000 км. У минулому році КВІР представив швидкохідні катери, оснащені безпілотними літальними апаратами Ababil-2, які він розгорнув в Оманському морі і Перській затоці.

Подпишись на наш Телеграмм канал

Давній “ворог” Ірану на Близькому Сході, Ізраїль, є найбільшим експортером дронів в світі.

Источник: unn.com.ua

От admin