Новий танк розроблено на основі тримісного шасі, яке вміщує командира, навідника та водія. Він оснащений бойовим модулем, що дозволяє встановлювати різноманітні гармати, включаючи стандартну 120-мм та 140-мм гармату Ascalon.

Європейське об’єднання оборонних компаній KNDS (KMW+NEXTER Defense Systems) представило модифікацію танка Leopard під індексом 2 A-RC 3.0.

Цей передовий танк створений на базі гусеничного шасі Leopard 2 та оснащений інноваційною безпілотною вежею. За інформацією, опублікованою оглядачами Army Recognition 12 червня, та даними з брошури, розміщеної в мережі X, Leopard 2A-RC 3.0 збудований на тримісному шасі.

Безпілотна вежа запобігає проникненню в шасі, забезпечуючи кращий захист екіпажу та збільшену тактичну обізнаність. Ультратонкий дизайн вежі знижує стелс-профіль танка і скорочує площу ураження на 30%.

Основні особливості та озброєння Leopard 2 A-RC

Танк укомплектований адаптованою баштою, яка може використовувати різні калібри основної гармати, та автоматичною системою заряджання, здатною випустити три снаряди за десять секунд.

Бойовий модуль можна оснастити стандартною 120-мм гарматою, новітніми 130-мм гарматами від Rheinmetall, або 140-мм гарматою Ascalon від KNDS.

Танк оснащено передовою системою датчиків для підвищення тактичної та ситуаційної обізнаності, включаючи управління дронами. Система управління вогнем 4D та цифрова система керування польотами використовують технологію X-by-Wire, що забезпечує високу точність та ефективність у бою.

Озброєння танка налаштоване для ведення як прямого бою (3DLOS), так і для дій поза лінією прямої видимості (NLOS).

Leopard 2A-RC 3.0 має наступні технічні характеристики

вага — менше ніж 60 тонн (залежно від конфігурації);
довжина — 7,95 м (з гарматою — 11,17 м);
ширина — 3,77 м;
висота до даху вежі — 2,44 м;
висота до верху системи PERI — 2,84 м;
двигун — потужність 1100 кВт (1500 к.с.);
максимальна швидкість — понад 65 км/год;
запас ходу — 460 км;
дорожній просвіт — 500 мм.

Експерти підкреслюють, що створення нового покоління основних бойових танків з безпілотними баштами, як-от Leopard 2A-RC 3.0, становить значний прогрес у технологіях бронетехніки. Такі інновації збільшують захист екіпажу, підвищують оперативну гнучкість та дозволяють використовувати більш адаптивні бойові стратегії. «З розвитком цих технологій вони мають потенціал переосмислити можливості та роль ОБТ у сучасних військових конфліктах, забезпечуючи їх важливість на полі бою на багато років вперед», — резюмують оглядачі.

От admin