Субмарина із туристами прямувала до затонулого «Титаніка» і зникла, від неї жодного сигналу вже кілька днів.

Реконструкція затонулого «Титаніка «Фото: ATLANTIC PRODUCTIONS/MAGELLAN.

Возив туристів до затопленого «Титаніка» і зник з радарів — уже другу добу поблизу США шукають підводний човен із п’ятьма людьми на борту, серед них є кілька магнатів.

Відтоді як вони опустилася на майже 4 кілометри вглиб океану з ними жодного зв’язку.

Рятувальники поспішають, як можуть, задіяні навіть військові зі США та  Канади. На рахунку кожна хвилина, адже на судні от-от може закінчитися кисень

Радіолокаційні літаки, підводні човни і гідроакустичні буї прочісують дно Атлантичного океану, де затонув сумнозвісний «Титанік».

До спецоперації із порятунку батискафа із 5 людьми неподалік Ньюфаундленда задіяні військово-морські сили США та Канади і спеціалісти із комерційних глибоководних фірм.

На рахунку чи не кожна хвилина. Фахівці підрахували, що кисень на борту от-от закінчиться, а із судна — жодного сигналу.

«Від оператора судна ми розуміємо, що воно було розроблено з можливістю 96-годинної підтримки, якщо на борту сталася надзвичайна ситуація. І тому ми використовуємо цей час якнайкраще.

Місце пошуків приблизно в 1448 кілометрів на схід від Кейп-Кода на глибині 3963 метри. Це віддалена територія, і проводити пошуки там складно”, — зазначає контр-адмірал берегової охорони США Джон Могер. 

Відомо, що зв’язок із підводним човном зник уже за 45 хвилин після занурення. За попередніми даними, серед пасажирів — 59-річний британський мільярдер та дослідник Хаміш Гардінг, пакистанський бізнесмен Шахзада Дауд та його син Сулейман, французький морський дослідник Поль-Анрі Наржеол та власник Стоктон Раш — виконавчий директор Оушен Гейт Експедішнс.

Лондонський професор з морської інженерії Алістар Грейг розмірковує, де могло загубитися судно і як його можна дістати з товщі води: “Якщо вони на дні — ви не зможете перенести їх на інше судно на глибині.

Вам доведеться підняти весь підводний апарат. Для цього треба відправити туди робот-судно, щоб прикріпити до них щось, щоб допомогти підняти це, а потім витягнути їх.

Усе це займе багато часу. Ще один варіант — оскільки команда всередині підводного апарату не може вибратися, їм потрібен хтось, щоб відкрутити болти ззовні, і скинути баласт, щоб вони змогли піднятися”.

До справи підключилися експерти з досліджень Титаніка, кажуть, на заваді рятувальній спецоперації можуть стати і природні умови.

“Там непроглядна темрява і крижаний холод. Там навіть своєї руки перед обличчям не видно. Та ще й морське дно вкрите мулом і саме воно хвилясте.

Навіть радари там не працюють, тому єдиний спосіб дізнатися, де ви знаходитеся — це гідролокатор. Це справді трохи схоже на політ космонавта у космос.

Тож я боюся за життя тих дослідників, які на борту”, — каже експерт “Титаніка” Тім Метлін.

Місце, де затонув “Титанік” у 1912 році після зіткнення з айсбергом і де загинули 1,5 тисячі людей — популярна для відвідин місцина.

Тривалий час доступу до корабля не було через відсутність технологій, але нинішні машини дають можливість зануритися на 4 кілометри вглиб як науковцям, так і туристам.

Лише на літо цього року приватні компанії запланували 12 підводних подорожей. За експедицію до затонулого “Титанік”а правили по 250 тисяч доларів із кожного. 

У військово-морських силах США після нинішньої історії нагадують — усі, хто таки наважується на небезпечні занурення, мусять ще на суші пропрацювати план дій на випадок надзвичайних ситуацій.

От admin