Вторгнення Росії в Україну надало спецслужбам Сполучених Штатів Америки унікальну можливість вербувати інсайдерів з Кремля, які обурені проведенням війни.

Розвідка США шукає агентів для співпраці в Кремлі

За повідомленнями CNN, операція з вербування не є державною таємницею. ЦРУ розмістило в соціальних мережах відеоролики російською мовою, закликаючи незадоволених росіян, які мають доступ до цінної інформації, проявити патріотизм і поділитися нею зі Сполученими Штатами.

«Відеоролики містять покрокові інструкції для потенційних російських інформаторів про те, як уникнути виявлення російськими службами за допомогою віртуальних приватних мереж або VPN і веббраузера Tor, щоб анонімно та за допомогою шифрування зв’язатися з агентством через Dark Web.

Ця справа заснована на обміні інформацією, яку шпигун або агент надасть у відповідь на бажану винагороду. Нам потрібні особи, які розуміють пріоритети російських лідерів та їхні цілі», — зазначив колишній офіцер ЦРУ Девід Макклоскі.

ФБР розпочало подібну роботу, спрямовану на вербування російських урядових джерел у США, включаючи спрямування реклами в соціальних мережах на телефони, зареєстровані поблизу посольства РФ у Вашингтоні.

«Це пряме звернення є незвичайним методом, але можливо ефективним для звернення уваги Росії, де вираження невдоволення є обмеженим. Росіяни, які обурені державною корупцією та зловживаннями Кремля і не мають можливості відкрито протестувати, шукають зовнішню підтримку», — сказав колишній керівник відділу ЦРУ Даглас Лондон.

Через понад 30 років після розпаду Радянського Союзу світ відчув остаточний розрив між епохою після холодної війни та абсолютно новою та невизначеною віхою новітньої історії.

«Знання про свого ворога є ключовим. Якщо ви знаєте його, ви можете налякати ворога і змусити зробити те, чого ніхто не бажає,» — зазначив президентський історик Тім Нафталі.

От admin