Сполучені Штати висловлюють занепокоєння, що останні удари українських безпілотників по російських системах раннього ядерного попередження можуть серйозно занепокоїти Москву, особливо коли Білий дім розглядає можливість дозволити Україні використовувати західну зброю для атак в Росії.

Ураження стратегічних РЛС Росії українськими дронами

Про це пише Washington Post.

Вашингтон висловив Києву своє занепокоєння щодо двох атак минулого тижня на радіолокаційні станції, які є частиною протиповітряної оборони. Принаймні один із таких ударів у Краснодарському краї РФ наніс збитки росіянам.

Ураження стратегічних РЛС Росії українськими дронами 25 травня 2024 року

«Ці об’єкти не були задіяні у підтримці війни Росії проти України. Однак, вони є чутливими, оскільки Росія може сприйняти, що її стратегічний потенціал стримування став ціллю, що може послабити здатність Росії забезпечувати ядерне стримування проти США,» — зазначив американський чиновник, який побажав залишитися анонімним.

Однак, за інформацією українського джерела, Російська Федерація використовувала радіолокаційні станції для моніторингу дій українських військ, включаючи застосування повітряної зброї, такої як дрони та ракети.

За інформацією українського чиновника, ціль ударів полягала у зниженні можливостей Росії слідкувати за діями українських військ на півдні країни. Безпілотник, що був спрямований на радіолокаційну станцію біля Орська в Оренбурзькій області РФ, пролетів понад 1800 кілометрів, встановивши рекорд дальності ураження для дронів.

Ураження стратегічних РЛС Росії українськими дронами

Американські урядовці висловили співчуття до складного становища України і активно розглядають можливість зняття обмежень на використання західної зброї для нанесення ударів всередині Росії.

Якщо українські атаки, навіть частково, засліплять російські системи раннього ядерного попередження, це може підірвати стратегічну стабільність між Вашингтоном і Москвою, зазначив американський чиновник у коментарі виданню.

«Очевидно, що [Сполучені Штати] не мають намірів використовувати ядерну зброю проти Росії. Проте, існує занепокоєння щодо можливого сприйняття Росією цього як загрози її засобам стримування та атаки на системи раннього попередження», — підсумував він.

От admin