САУ 2-CT Hawkeye для УкраїниСАУ 2-CT Hawkeye для України

Україна отримала американську САУ Hawkeye, яку протестує у бойових умовах

Військові та САУ Hawkeye

Україна отримала та зараз тестує 105-мм самохідну артилерійську установку 2-CT Hawkeye в бойових умовах. До цього часу вона проходила лише тестування в армії США, як повідомив директор програми AM General Майк Еванс, за інформацією Defense Blog від неділі, 23 червня. За словами Еванса, Україна отримала систему в квітні цього року, а вже на початку травня вона пройшла випробування на передовій. Військові, які її використовували, пройшли двотижневе навчання, після чого систему тестували ще тиждень. Hawkeye проходить випробування в Україні в умовах реальних бойових дій та з реальними цілями.

У 2019 році було створено артилерійську систему «2-CT Hawkeye Mobile Howitzer System» завдяки співпраці компаній AM General та Mandus Group. В 2021 році американська армія підписала контракт на виготовлення двох таких систем для тестування. Система може бути розгорнута за 90 секунд після зупинки, здатна здійснити вісім пострілів протягом перших трьох хвилин. Максимальна дальність стрільби стандартними снарядами становить 11,6 км, а з використанням активно-реактивних снарядів — до 19,5 км.

Чому ця артилерійська установка називається Hawkeye?

Артилерійська установка 2-CT Hawkeye отримала свою назву на честь птаха яструба (англ. “hawkeye”), який відомий своєю гостротою зору та високою точністю при полюванні. Така назва підкреслює важливість точності та спостереження для артилерійських систем.

От admin