Військовий підводний беспілотник КитаюВійськовий підводний беспілотник Китаю

Китайська фірма Poly Technology представила свою новітню розробку – безпілотний підводний апарат UUV300CB. Ця лінійка великих безпілотних підводних човнів призначена для військового застосування та експорту, що демонструє намір Пекіна розвивати автономне підводне озброєння.

Військовий підводний беспілотник Китаю

Серія UUV-300 з’явилася на фоні швидкого розвитку можливостей безпілотних підводних апаратів. Війна в Україні сприяла технологічній революції, яка трансформувала військово-морські операції. Китай та Південна Корея також працюють над розробкою озброєних безпілотних літальних апаратів, здатних дистанційно доставляти вантажі на значні відстані, залишаючи екіпажі в безпеці. Прагнення Китаю експортувати UUV-300 надає Пекіну перевагу у поширенні деструктивних технологій підводних дронів перед західними державами.

Військовий підводний беспілотник Китаю

Дальність польоту безпілотного підводного апарату UUV-300 становить 450 морських миль (834 км), що є скромним, але реалістичним показником. Ці апарати здатні нести морські міни, менші безпілотні літальні апарати та виконувати стрільбу з легких торпед.

В тему автономних беспілотников — Китай продемонстрував бойових роботів-собак з кулеметами

Також існує потенціал для перевезення та запуску ракет. За аналізом експерта з підводних човнів і систем Х. І. Саттона, UUV-300CB має довжину 11,5 метра (38 футів) і вагу 50 тонн. Можливо, UUV-300 розроблено на основі попередніх дослідницьких моделей XLUUV, які тестувалися біля острова Хайнань у Китаї. Пекін активно працює над розробкою принаймні п’яти різних проектів XLUUV, деякі з яких значно перевищують за розмірами UUV-300.

Вам буде цікаво — Українські морські дрони «Sea Baby» с РСЗО «Град»

Сполучені Штати розробляють системи подібні до Manta Ray, створені Northrop Grumman у партнерстві з Агентством перспективних оборонних досліджень (DARPA). У лютому та березні 12-метровий UUV Manta-Ray пройшов водні випробування біля узбережжя Південної Каліфорнії. 5 травня DARPA оголосило, що повномасштабний прототип Manta Ray успішно завершив своє перше морське тестування. Прототип продемонстрував можливість транспортування у стандартних контейнерах та швидкого розгортання.

От admin