Українські морські беспілотники проти кримського моста

Морські дрони СБУ Sea Baby, на які українці збирали кошти через платформу UNITED24, оснастили системами залпового вогню «Град». БпЛА в модифікованому вигляді вночі 21 травня завдали удару по позиціях росіян на Кінбурнській косі.

Український морський беспілотник зараз оснащений системой залпового вогню Град (на фото випробування комплексу)

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник у розмові з 24 Каналом поділився, на що здатні модернізовані Sea Baby. За його словами, оснащення дронів «Градами» – це проривне явище у сучасній військовій філософії введення бою.

Система залпового вогню «Град» – доволі старенька установка, розроблена ще у 1950 – 1960 роки. Пусковий контейнер – труба, електропривод із запалюванням самої ракети. Це дозволить Силам оборони бити з моря, як-от по Кінбурнській косі.

Морські дрони Sea Baby надзвичайно складно впіймати, а особливо, коли вони рухаються та завдають ударів. Така проворність дозволить краще бити по російських суднах. Оскільки «Гради» мають радіус ураження понад 16 кілометрів.

В Україні розгорнуто власне будівництво унікальних морських дронів

Один залп з шести реактивних боєприпасів касетного спорядження 9М218, який містить 270 субелементів, зробить серйозний переполох на палубі, коли розсиплеться над кораблем.

Це знижує коефіцієнт опору особового складу і вже наступна безпілотна система завдає кінцевого удару. Таким винаходом вдасться підвищити рівень потенційних можливостей знищення Чорноморського флоту Росії.

У частині модернізації й застосовування старої радянської зброї та її інтеграції новітні системи ми сягнули дуже великого результату. Це проривні речі, яких навіть не мають провідні армії світу. Це ще й колосальний перспективний потенціал після завершення війни, тому що наш ВПК може стати одним з передових на планеті Земля, – констатував Петро Черник.

Що таке морський дрон Sea Baby

Морський дрон Sea Baby, в перекладі на українську Малюк. Тут гра слів, річ у тому що голова СБУ має прізвище Малюк

Це надводні безпілотні човни, розроблені СБУ. Загалом ці морські дрони вразили 11 російських суден, а також Кримський міст. Раніше зазначалося, що дрон Sea Baby здатний нести 850 кілограмів вибухівки, розганятися до 90 км/год та долати відстань 1000 кілометрів.

От admin