11 червня 1917 року у Микільсько-Уссурійському відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд Далекого Сходу. Його делегати вимагали автономії для територій, населених переважно переселенцями з України.

Українці на Далекому сході царської Імперії

Саме так починалася Далекосхідна Українська Республіка — нині майже забута сторінка історії України

В Першу світову війну царська росія переселила на Далекий схід майже третину мільйона етнічних українців з Галичини.

На той час ворожа росії Австро-Угорщина відступила та дозволила царським військам зайти в Львів та інші українські міста в цій частині імперії.

Етнічні чистки не німці та совєти вигадали, вони існували і під час царської росії і тому сотні тисяч українців як потенційно ворожий контингент поїхав на Делекий Схід.

До кінця першої світової війни виявилось що працьовиті українці живуть разом, плідно працюють та утворили українські спільноти щоб триматися разом та не втрачати ні рідну мову ні звичаї.

Але історія пішла по іншому шляху свого розвитку і про нову державу українців Зелений Клин на Далекому Сході вимусили забути та стерти з людської пам’яти.

За минулі сто років кількість українців на Далекому Сході, згідно з офіційними даними, скоротилася більш ніж у 10 разів.

Так, якщо у Владивостоцькому окрузі 1926 року проживало 32,6% українців, то у Приморському краї 2010 року під час перепису українцями себе назвали лише 2,76% мешканців.

У Хабаровському окрузі 1926 року було 28,1% українців, а до 2010 року залишилося лише 2,08%. Аналогічна ситуація у всіх регіонах Далекого Сходу.

Національна політика нової держави на світовій мапі — Радянського Союзу не тільки заперечував право національних меншостей на автономність та культурний розвиток ба більше — був спрямований на викорінювання національної ідентичності

По СРСР крокував процес зросійщування всіх національностей як в мовному так і в культурному сенсі цього слова.

Зелений Клин — українська автономія на Далекому Сході була знищена а тамтешніх українців змушували забувати національну культуру та насамперед українську мову.

Цей процес де-українізації на Далекому Сході йшов на протязі всього часу існування радянської влади .

До початку розвалу СРСР жителі Далекого сходу забули свої коріння та стали вважати себе радянськими а потім і росіянами — штучно створеною нацією в плавильному котлі радянської національної політики.

Але історики та небайдужі люди пам’ятають свої коріння та знають що в них тече вільна кров українців.

Треба тільки нагадати забудькам їх мову та їх культуру

Інформаційно-аналітична агенція «Солоха» — завжди свіжі новини, завжди найкраща аналітика

Вчасно та влучно підписаний президентом Зеленським наказ про українців за кордоном, про українців в росії яка зараз веде загарбницьку війну проти України повинен нагадати жителям страни-агресорки про їх українське коріння та закликає не бути каїнами для своїх українських братів.

Повний текст наказу Зеленського був підписан та опублікован в День Соборності України — 22 січня 2024 року та має назву «Про історично населені українцями території Російської Федерації»

От admin