Український дрон "Булава"Український дрон "Булава"

На міжнародному виставковому заході Eurosatory 2024, що проходив у Парижі, було вперше представлено новий український ударний безпілотник під назвою «Булава».

Камікадзе-дрон «Булава» (експортна назва Mace) оснащений передовими технологіями для точного та ефективного поразки ворога, включаючи технологію машинного зору.

Український дрон «Булава»

Українсько-чеська компанія UAC представила на стенді Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) свій новітній баражуючий дрон «Булава», який також відомий у експортній версії як Mace.

За даними розробника, Mace має загальну злітну вагу 11 кг, з яких 3,6 кг припадає на бойову частину. Бойова частина дрона є комбінованою, включаючи кумулятивні, пробивні та термобаричні елементи.

При крейсерській швидкості 100 км/год дрон може перебувати у повітрі більше 50 хвилин, працюючи на електричному моторі.

Розмах крил дрона становить приблизно 1,6 метра, а загальна довжина — близько 1,5 метра. Дрон оснащений можливістю використання вдень та вночі, має машинний зір для автоматичного виявлення та супроводження цілей, а також високу стійкість до радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Він виявляє спуфінг, оснащений шифрованим каналом передачі даних і використовує MESH-технологію для ретрансляції, що забезпечує дальність удару понад 60 км.

Дрон також може бути інтегрований у єдиний контур з розвідувальними дронами. Для запуску Mace застосовується катапульта, а він може наносити удари як по обраній оператором цілі, так і по координатах.

От admin